Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak wygląda nauka programowania?

Jak wygląda nauka programowania?

Co daje nauka programowania?

Postęp technologiczny od początku XXI wieku to olbrzymi boom, którego nie jesteśmy w stanie powstrzymać. Zresztą czemu mielibyśmy, jeżeli obecne rozwiązania sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze, przyjemniejsze i możemy korzystać z wielu możliwości, o których nie śniło się naszym dziadkom. Stały dostęp do Internetu jako źródła wiedzy, możliwości rozmowy z każdym, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, rozwiązania, które ułatwiaj codzienne funkcjonowanie, przyspieszają wiele możliwości, przestają angażować do tego ludzi. To wszytko dzięki nowoczesnym technologiom i związanymi z nimi możliwościami. Wyobrażacie sobie nasz świat, gdyby zabrakło w nim nagle Internetu, komputerów, telefonów komórkowych? Jeżeli miałyby zniknąć na rzecz jeszcze lepszych rozwiązań to jasne, że tak, ale jeżeli miałoby ich zabraknąć, nie dostając nic w zamian, wielu z nas nie umiałoby przystosować się do nowych warunków. Dlatego naszym zadaniem jest podtrzymywać technologiczny rozwój. Jednym ze środków ku temu, jest kształcenie kolejnego, młodego pokolenia, które w przyszłości będzie dalej odpowiadać na postęp. Z punktu widzenia XXI wieku, oznacza to między innymi odpowiedni kształcenie od pierwszych klas szkoły podstawowej. Nauka programowania dla dzieci idealnie wpasowuje się w tę ideę.

Jak zacząć naukę programowania?

Kurs programowania dla początkujących online

Darmowa nauka programowania dla dzieci i młodzieży poprzez strony, aplikacje i oprogramowanie dostępne na darmowych platformach e-learningowych, są zdecydowanie czymś, na co warto spojrzeć, zabierając dziecko na wielką programistyczną przygodę. Gry typu Scratch, kursy programowania z Minecraft i wiele podobnych rzeczy dostępnych także przez Internet na pewno są świetnym startem, pozwalającym między innymi poznać początki kodowania, jak i wskazują predyspozycje i zarażają pasją. Tego typu kurs programowania dla dzieci może być także ciekawym narzędziem do spędzenia czasu z dzieckiem, przed ekranem monitora. Gwarantujemy, że niektóre gry i aplikacje przeznaczone dla młodych adeptów programowania wciągną bez reszty także starszych.

Pozostając przy Internecie i nauce w domu, można również postawić na zorganizowany kurs programowania dla dzieci poprzez sieć, podczas którego, stawia się na praktykę, a nie przekazuje wyłącznie teoretyczne informacje. Tego typu kursy są zazwyczaj płatne, ale gwarantują między innymi opiekę mentorską, która jest niezwykle potrzebna głównie podczas pierwszej styczności z programowaniem, jak i nowymi założeniami.

Fajne zajęcia dodatkowe

Najefektywniejsze najbardziej lubiane przez dzieci, jak i pozwalające na dużo świetnej zabawy i nauki są odbywające się w różnych miejscach, stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci. Warszawa to miasto, w którym można znaleźć wiele placówek odpowiadających na tę potrzebę, My zapraszamy do naszej szkoły Zaprogramowani.com. Ciekawy, autorski materiał podczas zajęć, przekazywany przez aktywną zawodowo, specjalistyczną kadrę programistów – wykładowców i wiele wciągającej zabawy, to tylko część tego, co z szerokiego wachlarzu możliwości proponujemy dzieciakom w wieku szkolnym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *