Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie dla dzieci nauką przyszłości.

Kodowanie dla dzieci nauką przyszłości.

Nauka programowania dla dzieci to temat rzeka. Istnieje wiele argumentów za tym, żeby wysłać swoje dziecko na warsztaty programowania dla najmłodszych. Dziś przedstawimy kilka, zdecydowanie „przyszłościowych” przesłanek.

  1. Uczenie się kodowania oznacza bycie w zgodzie z czasami

Prawdopodobnie słyszałeś o niepokojącym fakcie, który przewiduje, że 65% przyszłych miejsc pracy nie zostało jeszcze wynalezionych. Przemiany, które napędzają dzisiejszy świat dzięki technologii również kulturowe i wpływają nawet na nasz sposób życia. Dlatego nauczanie języka komputerów pozwala naszym dzieciom uświadomić sobie, co ich otacza, odkąd się urodziły. Chodzi o zrozumienie a zwłaszcza o to, jak konstruktywnie i bezpiecznie korzystać z tych nowych technologii.

  1. Nauka programowania dla dzieci zwiększa szanse na znalezienie pracy później

Jednym z argumentów, które często słyszymy jest to, że ludzie powinni nauczyć się kodować, aby znaleźć pracę. Rynek pracy coraz bardziej wymaga umiejętności tworzenia oprogramowania (szacuje się, że do 2020 r. będzie około 2 milionów miejsc pracy w branży IT), nauczenie się kodowania od dziecka pozostaje jednym ze sposobów na zdobycie tych umiejętności.

  1. Kodowanie, czyli praca zespołowa.

Oprócz rozwijania umiejętności technicznych, kodowanie pomaga również zdobyć umiejętności nietechniczne, takie jak dogadywanie się ze współpracownikami. Większość projektów w branży programistycznej to praca zespołowa. Te umiejętności miękkie są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w każdym środowisku, zarówno zawodowym, jak i osobistym.

  1. Programowanie otwiera na nowe możliwości!

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój osobisty, awans zawodowy, zmianę kariery, czy po prostu o chęć ulepszenia własnej kultury cyfrowej, wiedza o tym, jak działa programowanie i umiejętność tworzenia nowego oprogramowania, jest formą ekspresji, która zapewnia wewnętrzną satysfakcję. Podobnie jak u artysty, który kończy swoją pracę, poczucie zakodowania aplikacji, która może uczynić świat lepszym, jest po prostu satysfakcjonująca!

Przekonany, że nauka programowania dla dzieci w Warszawie, jest czymś odpowiednim dla Twojej pociechy? Zapraszamy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *