Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kurs programowania online dla dzieci i młodzieży. Nowy wymiar edukacji?

Kurs programowania online dla dzieci i młodzieży. Nowy wymiar edukacji?

Edukacja online dla najmłodszych.

Do tej pory z możliwości edukacyjnych, jakie niesie za sobą sieć, korzystały głównie osoby dorosłe, mające potrzebę dokształcania się, rozwoju kolejnych umiejętności pożądanych w ich zawodzie czy chcące zagłębić się hobbystycznie w ciekawe zagadnienia. Kursy online w Internecie to w dużej mierze możliwości dostępu do materiałów, ewentualnie wykładów lub testów i ćwiczeń mających ułatwić nam samodzielną edukację. Stąd do tej pory małe zainteresowanie nauką zdalną dla słuchaczy w wieku szkolnym.

Ostatni czas jednak, to wielki przewrót, jeżeli chodzi o codzienność w XXI wieku. Nagle weszliśmy z impet we wdrażane od kilku dekad możliwości, bo po prostu musieliśmy… i okazało się, że są one niezwykle ciekawe i proste…

Jedną z takich do tej pory cieszącej się małym zainteresowaniem, a obecnie przeżywającą rozwój sferą jest edukacja online.

Kurs programowania online dla dzieci?

Przez ostatnie kilka semestrów poradziliśmy nie tylko zajęcia stacjonarne, ale także dawaliśmy pojedyncze opcje zajęć zdalnych dla naszych słuchaczy. Okazuje się, że kurs online może być świetnym rozwiązaniem dla wielu dzieciaków, które do tej pory nie mogły z różnych powodów uczestniczyć w warsztatach stacjonarnych. Jedyne o czym trzeba pamiętać to znalezienie opcji, która zaspokaja wszystkie potrzeby związane z rozwojem umiejętności programistycznych.

Przez lata nauczania programowania zyskaliśmy doświadczenie, wskazujące nam co jest ważne w edukowaniu najmłodszego pokolenia, jak należy to robić i gdzie jest granica pomiędzy tym, co jest ciekawe i łatwe do opanowania przez nastolatka a tym, co sprawia już problem na akademickim poziomie. Łącząc to doświadczenie z potrzebami naszych słuchaczy, ale i możliwościami, które daje dzisiejsza technologia, przenieśliśmy kurs programowania dla dzieci i młodzieży do sieci, jednocześnie nie zmieniając zakresu nauczanego materiału i jakości przekazywanej wiedzy.

Dla kogo nauka programowania online?

Sama idea naszych kursów przez Internet powstała na kanwie potrzeb dzieci i młodzieży zamieszkujących wsie i mniejsze miejscowości będące w dużym oddaleniu od miast, gdzie warsztaty programowania w formie stacjonarnej funkcjonują od lat. Często dojazd do nich jest na tyle problematyczny (z różnych powodów), że ostatecznie muszą one zrezygnować z nauki kodowania. Możliwość uczestniczenia w lekcjach na żywo prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli stała się ogromną szansą na wyrównanie różnic w możliwościach kształcenia pomiędzy nimi a dzieciakami z dużych miast, uczestniczącymi bezproblemowo w warsztatach stacjonarnych. Jednak tak naprawdę kursy programowania online są dla każdego, kto tylko ma na to ochotę, chęci i nieco zapału ?

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *