Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Warszawa

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Warszawa

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Możliwości edukacji, które daje nam dzisiejszy świat są niemal nieograniczone. Mnogość kursów, szkół, warsztatów dla dorosłych, dzieci i młodzieży pozwala na kształcenie się w dowolnie wybranym przez siebie kierunku od najmłodszych lat, czy zdobywanie ciekawych informacji i możliwości dotyczących fascynujących nas nawet wyłącznie chwilowo możliwości. Postawienie na zajęcia dodatkowe dla dzieci, nie musi być spowodowane potrzebą dodatkowej edukacji, ale po prostu zaspokajaniem potrzeby dziecka w kierunku rozwoju hobby, swojej osobowości czy poznawania świata. Dlatego niezależnie od tego, jaki jest rodzaj takich zorganizowanych popołudniowych aktywności, zawsze choć cząstka z nich będzie wyjątkowo ważnym elementem rozwoju.

Przekonani już, jak ważne w rozwoju są zajęcia dodatkowe dla dzieci? Warszawa pozwala na wiele ciekawych opcji zajęć popołudniowych dla swoich najmłodszych mieszkańców. Przyjrzyjmy się dokładniej.

Zajęcia językowe

Nauka języka obcego to jedna z najczęstszych opcji rozpatrywanych przez rodziców w momencie podjęcia decyzji o wysłaniu dziecka na zajęcia dodatkowe. Jest to na pewno bardzo dobre posunięcie, szczególnie jeżeli nie mamy jeszcze konkretnych pomysłów na co wysłać malucha, a i on sam nie bardzo jeszcze potrafi ukierunkować swoje zainteresowania. Nauka języka obcego rozwija pod wieloma kątami. Wspomaga aktywację obszarów mózgu odpowiedzialnych za odpowiednią komunikację, wyrażanie siebie, a także możliwości pamięciowe i nauki innych dziedzin.  Nauka dodatkowego języka może być wprowadzana w każdym wieku, niezależnie od tego, jak dziecko posługuje się językiem ojczystym. Naszą uwagę przyciągnęła szkoła Archibald i Archibald Kids, która uczy słuchaczy niezależnie od wieku.

Aktywność fizyczna

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci, to przyda się im także trochę ruchu. Ale co, kiedy dziecko nie ma sprecyzowanych chęci na konkretny sport? Może zajęcia ogólnorozwojowe? W dobie wyrastających siłowni i klubów fitness na każdym zakręcie, potrzeba powstania takowego miejsca dla najmłodszych jest coraz bardziej oczywista. Ruch jest nie tylko wskazany, ale już bardzo pożądany w obecnych czasach. Nawet małe dzieci zaczynają spędzać czas siedząc. Bierna i statyczna aktywność prowadzi do złych nawyków, jeżeli chodzi o kulturę fizyczną, rozwój, a także skłonności do nadwagi lub otyłości, cukrzycy i innych chorób związanych z zaburzoną przemianą materii i nieprawidłową postawą ciała. W Warszawie odpowiedzą na to zapotrzebowanie jest klub The Little Gym. Zajęcia popołudniowe dla dzieci w wieku od przedszkola do końca szkoły podstawowej uczą prawidłowych nawyków, wspomagają kondycję, oswajają z ideami gier zespołowych – a to tylko kilka zalet z szeregu takich które należy wymienić.

Nauka gotowania

Co powiecie na zajęcia kulinarne dla dzieciaków? Brzmi ciekawie? I takie też są. Na zajęciach gotowania przeznaczonych dla dzieci, samo przygotowanie posiłku jest tylko jedną ze składowych.  Zabawa w tworzenie (bo tak powinno się nazywać dziecięce gotowanie) to poznawanie świata, kultur, geografii. Na pierwsze miejsce wysuwają się informacje o tym skąd pochodzi danie, jakie są zwyczaje danego miejsca, czy zasady savoir-vivre’u. Oprócz tego pobudzane są zmysły smaku i węchu, często pomijane, a niezwykle ważne w rozwoju. Można do listy dodać też nieco podstaw chemii i fizyki, no i przede wszystkim pobudzanie świadomości tego, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta w każdym wieku. Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę warszawskiej szkoły Little Chief. Odbywające się tam zajęcia rozwijają, dają mnóstwo zabawy, frajdy i satysfakcji.

Budowanie z klocków

Może nie stałe zajęcia, ale na pewno świetnie spędzony czas, który można regularnie powtarzać. Zabawa, która rozwija, wspomaga kreatywność, bawi i daje niesamowite doświadczenia. Klockownia to efekt połączenia sali zabaw, z zajęciami edukacyjnymi. Wyjątkowy świat tworzony poprzez zabawę w jego kreowanie. Strefy dla dzieciaków w różnym wieku pozwalają na rozwijanie w nich aktualnie potrzebnych umiejętności. Od ogólnego rozwoju psychoruchowego, poprzez umiejętności manualne aż do wykształcenia w sobie małego projektanta – architekta i osoby z umiejętnością kreatywnego rozwiązywania problemów.

Kurs programowania

Świetny rozwój intelektualny, edukacja w myśl zasady Design Thinking i fascynujące zajęcia z rówieśnikami. To propozycja od nas na ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci. Podczas nich dzieci i młodzież rozwija w sobie pasję i zacięcie, które może zaowocować świetnym zawodem w przyszłości. Rozwijają się wielokierunkowo i aktywnie uczestniczą w tym, co je fascynuje. Warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com pozwalają na wykształcenie w sobie wielu cech potrzebnych nie tylko w pracy programisty, ale także ogólnie na obecnym rynku pracy. Wśród nich należy wymienić kreatywność, umiejętność pracy zespole czy techniki wspomagające naukę, myślenie analityczne i logiczne. Po więcej zapraszamy tutaj.

Fajne zajęcia dodatkowe

Dzieciństwo to czas, który przeżywany jest inaczej niż pozostałe etapy życia. Zapamiętujemy z niego wiele szczegółów, które w późniejszym życiu nas omijają. Przeżywamy emocjonalnie na dużo wyższych poziomach, ale i dajemy dużo większy upust wyobraźni czy marzeń. Ważne, żeby dzieciństwo było beztroskie, ale nie oznacza to, że musi być mało zajmujące. Dzieci wbrew pozorom lubią się uczyć. Wystarczy tylko mieć odpowiednie podejście do przekazywania im wiedzy i nagle okazuje się, że edukacja może być fascynująca, pobudza do działania, rozwoju i sprawia wiele radości. Idąc tym tropem, można powiedzieć dobrze zorganizowane zajęcia dodatkowe dla dzieci nie są dla nich przykrym obowiązkiem, ale czasem, który mogą poświęcić sobie, swoim fascynacjom, potrzebom budowaniu osobowości. Ponadto stają się cegiełką, za którą w przyszłym życiu mogą być nam bardzo wdzięczne.


Komentarze

  1. Fifi

    Zajęcia dodatkowe popołudniami to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy jaką zrobiłem wysyłając córkę. Po pierwsze zaszczepiłem w niej pociąg do programowania, a uważam że warto umieć. Po drugie ona jest niesamowicie dumna, że potrafi więcej na lekcjach informatyki niż koledzy z klasy. Po trzecie nawet jak ma wolne popołudnie, to nauczyła się organizować sobie ciekawe zabawy, które po części też uczą, a nie tak jak kiedyś huragan przez dom przechodził, bo mała się nudzi 😀

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *